...
Karoline Dyhre Breivang - Linn Jørum Sulland gleder seg til OL i London. Foto: Vidar Ruud, ANB

Disse forsvarer Norges ære

Oslo (ANB): 64 utøvere skal i aksjon for Norge i London.

Stian Grythaugen
Stian Grythaugen, ANB Profil E-post
Publisert 23.07.2012 kl 10:59 Oppdatert 23.07.2012 kl 11:03

Tips en venn på e-post:


...
Lavrans Solli gleder seg til sitt første OL. Foto: Vidar Ruud, ANB
...
Stig André Berge skal være med i bryting under OL i London Foto: Terje Pedersen, ANB
...
Bård Nesteng skal være med i bueskyting under OL i London Foto: Terje Pedersen, ANB

Badminton:

Sara Blengsli Kvernø (Grong).

Bryting:

Stig-André Berge (Oslo).

Bueskyting:

Bård Nesteng (Fredrikstad).

Fekting:

Bartosz Piasecki (Bygdø).

Friidrett:

Urige Buta (maraton, Haugesund), Trond Nymark (50 km kappgang, Viking), Margrethe Renstrøm (lengde, Tjalve), Henrik Ingebrigtsen (1500 m, Sandnes), Tonje Angelsen (høyde, Trondheim), Jaysuma Saidy Ndure (100 og 200 m, BUL), Andreas Thorkildsen (spyd, Kristiansand), Ezinne Okparaebo (100 m, BUL), Ingvill Måkestad Bovim (1500 m, Gular), Christina Vukicevic (100 m hekk, Ski), Karoline Bjerkeli Grøvdal (5000 m, Vidar), Ida Marcussen (sjukamp, Våg), Eivind Henriksen (slegge, Tjalve), Erik Tysse (20 km kappgang, Norna-Salhus).

Håndball:

Kari Aalvik Grimsbø (Esbjerg), Katrine Lunde Haraldsen (Györ), Ida Alstad (Byåsen), Heidi Løke (Györ), Tonje Nøstvold (Byåsen), Karoline Dyhre Breivang (Larvik), Kristine Lunde-Borgersen (Våg), Kari Mette Johansen (Larvik), Marit Malm Frafjord (Viborg), Amanda Kurtovic (Larvik), Linn Jørum Sulland (Larvik), Linn-Kristin Riegelhuth Koren (Larvik), Gøril Snorroeggen (Esbjerg), Camilla Herrem (Byåsen).

Reserve: Karoline Næss (Stabæk).

Padling:

Mira Verås Larsen (Strand), Eirik Verås Larsen (Flekkefjord)

Ridning:

Siril Helljesen (dressur, Follo).

Roing:

Olaf Tufte (singlesculler, Horten), Kjetil Borch (dobbeltsculler, Horten), Nils Jakob Skulstad Hoff (dobbeltsculler, Fana), Kristoffer Brun (lettvekt dobbeltsculler, Bergen), Are Strandli (lettvekt dobbeltsculler, Stavanger).

Sandvolleyball:

Tarjei Skarlund (Randaberg), Martin Spinnangr (Farsund).

Seiling:

Marthe Enger Eide (laser radial, Bærum), Sebastian Wang-Hansen (RS: X, KNS), Eivind Melleby (star, KNS), Petter Mørland Pedersen (star, KNS), Jannicke Stålstrøm (RS: X, Horten), Kristian Ruth (laser, Asker).

Skyting:

Tore Brovold (Østlandske), Ole Magnus Bakken (Stange), Odd Arne Brekne (Østre Romerike), Ole-Kristian Bryhn (Vestre Bærum), Are Hansen (Krapfoss), Malin Westerheim (Krapfoss).

Stup:

Amund Gismervik (Pingvin).

Svømming:

Sara Nordenstam (Lambertseter), Ingvild Snildal (Asker), Lavrans Solli (Bergens).

Sykling:

Edvald Boasson Hagen (landevei, Lillehammer), Thor Hushovd (landevei, Grimstad), Alexander Kristoff (landevei, Stavanger), Lars Petter Nordhaug (landevei, Tønsberg), Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykling, Sola), Emilie Moberg (landevei, Halden).

På forsiden nå


...

– Snøscooter-slipp vil gi flere skader

Norge er allerede i verdenstoppen når det gjelder snøscooterskader. Med mer moro-kjøring blir statistikken enda verre, advarer forskere.

...

Straffeforslag sendt til retten

Men påtalemyndigheten holder sitt forslag til straff for Petter Northug hemmelig.

Én omkom i frontkollisjon

En person omkom i en kollisjon mellom en bil og et vogntog på E18 i Tvedestrand fredag ettermiddag.

...

Nicolas Sarkozy gjør comeback

Frankrikes tidligere president sier han vil vende tilbake til politikken og igjen bli leder for det konservative partiet UMP.