Karoline Dyhre Breivang - Linn Jørum Sulland gleder seg til OL i London. Foto: Vidar Ruud, ANB

Disse forsvarer Norges ære

64 utøvere skal i aksjon for Norge i London.
Stian Grythaugen, ANB E-post
Publisert 23.07.2012 kl. 10:59 Oppdatert 23.07.2012 kl. 11:03

Tips en venn på e-post:


Lavrans Solli gleder seg til sitt første OL. Foto: Vidar Ruud, ANB
Stig André Berge skal være med i bryting under OL i London Foto: Terje Pedersen, ANB
Bård Nesteng skal være med i bueskyting under OL i London Foto: Terje Pedersen, ANB

Badminton:

Sara Blengsli Kvernø (Grong).

Bryting:

Stig-André Berge (Oslo).

Bueskyting:

Bård Nesteng (Fredrikstad).

Fekting:

Bartosz Piasecki (Bygdø).

Friidrett:

Urige Buta (maraton, Haugesund), Trond Nymark (50 km kappgang, Viking), Margrethe Renstrøm (lengde, Tjalve), Henrik Ingebrigtsen (1500 m, Sandnes), Tonje Angelsen (høyde, Trondheim), Jaysuma Saidy Ndure (100 og 200 m, BUL), Andreas Thorkildsen (spyd, Kristiansand), Ezinne Okparaebo (100 m, BUL), Ingvill Måkestad Bovim (1500 m, Gular), Christina Vukicevic (100 m hekk, Ski), Karoline Bjerkeli Grøvdal (5000 m, Vidar), Ida Marcussen (sjukamp, Våg), Eivind Henriksen (slegge, Tjalve), Erik Tysse (20 km kappgang, Norna-Salhus).

Håndball:

Kari Aalvik Grimsbø (Esbjerg), Katrine Lunde Haraldsen (Györ), Ida Alstad (Byåsen), Heidi Løke (Györ), Tonje Nøstvold (Byåsen), Karoline Dyhre Breivang (Larvik), Kristine Lunde-Borgersen (Våg), Kari Mette Johansen (Larvik), Marit Malm Frafjord (Viborg), Amanda Kurtovic (Larvik), Linn Jørum Sulland (Larvik), Linn-Kristin Riegelhuth Koren (Larvik), Gøril Snorroeggen (Esbjerg), Camilla Herrem (Byåsen).

Reserve: Karoline Næss (Stabæk).

Padling:

Mira Verås Larsen (Strand), Eirik Verås Larsen (Flekkefjord)

Ridning:

Siril Helljesen (dressur, Follo).

Roing:

Olaf Tufte (singlesculler, Horten), Kjetil Borch (dobbeltsculler, Horten), Nils Jakob Skulstad Hoff (dobbeltsculler, Fana), Kristoffer Brun (lettvekt dobbeltsculler, Bergen), Are Strandli (lettvekt dobbeltsculler, Stavanger).

Sandvolleyball:

Tarjei Skarlund (Randaberg), Martin Spinnangr (Farsund).

Seiling:

Marthe Enger Eide (laser radial, Bærum), Sebastian Wang-Hansen (RS: X, KNS), Eivind Melleby (star, KNS), Petter Mørland Pedersen (star, KNS), Jannicke Stålstrøm (RS: X, Horten), Kristian Ruth (laser, Asker).

Skyting:

Tore Brovold (Østlandske), Ole Magnus Bakken (Stange), Odd Arne Brekne (Østre Romerike), Ole-Kristian Bryhn (Vestre Bærum), Are Hansen (Krapfoss), Malin Westerheim (Krapfoss).

Stup:

Amund Gismervik (Pingvin).

Svømming:

Sara Nordenstam (Lambertseter), Ingvild Snildal (Asker), Lavrans Solli (Bergens).

Sykling:

Edvald Boasson Hagen (landevei, Lillehammer), Thor Hushovd (landevei, Grimstad), Alexander Kristoff (landevei, Stavanger), Lars Petter Nordhaug (landevei, Tønsberg), Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykling, Sola), Emilie Moberg (landevei, Halden).

Les mer om:  Sotsji-OL 

På forsiden nå