Innendørs-NM friidrett søndag

Artikkelen er over 9 år gammel

Innendørs-NM i friidrett, finaler søndag:

DEL

Menn, 200 m:

1) Christian Settemsli Mogstad, Snøgg 21,73, 2) Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer 21,88, 3) Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen 22,44, 4) Eirik Tanberg, Sigdal 22,49.

800 m:

1) Torje Klevmo, Steinkjer 1.53,68, 2) Thomas Arne Roth, Ullensaker/Kisa 1.53,96, 3) Eivind Jenssen, Steinkjer 1.55,12, 4) Jørgen H. Johansen, Norna-Salhus 1.55,40, 5) Noor Jamae Adan, Lillehammer 1.57,25, 6) Lars Eric Sæther, Steinkjer 1.58,21.

3000 m:

1) Joachim Brøndbo, Steinkjer 8.29,79, 2) Daabayaa Badhaso, Skjalg 8.30,16, 3) Einar Gauslaa Bergem, Ren-Eng 8.36,70, 4) André Hammerø Løseth, Kristiansand 8.30,30, 5) Tommy Bertland Laitinen, Gular 8.45,66, 6) Audun Nordtveit, Urædd 8.47,28.

60 m hekk:

1) Eivind Johan Staveng, Florø 8,13, 2) Vladimir Vukicevic, Ski 8,25, 3) Anders G. Lerberg, Stjørdal 8,69, 4) Ove Lindekleiv, Sandnes 8,79.

Lengde:

1) Vetle Utsi Onstad, Tjalve 7,30, 2) Rune Augdal, Steinkjer 7,03, 3) Pål Jostad, Moelven 6,81.

Høyde:

1) Kjølv Egeland, BUL 1,95, 2) Ove Lindekleiv, Sandnes 1,90, 3) Hilmar Magnusson, Stjørdal 1,90, 4) Eirik Røe, Steinkjer og Jørgen Landsem, Namsen 1,90, 6) Hans Olav Uldal, Grane 1,85.

Stav:

1) Henning Dahl Holti, Moelven 4,70, 2) Hans Olav Uldal 4,60, 3) Kim Nes Leirvik, Florø 4,40.

Lengde uten tilløp:

1) Thomas Wiborg, Herkules 3,35, 2) Trond Erik Nilsen, Ask Friidrett 3,26, 3) Vetle Utsi Onstad, Tjalve 3,24, 4) Eivind Johan Stavang, Florø 3,24, 5) Sebastian Holmberg, Sverige 3,19, 6) Morten Nilssen Haave, Tyrving 3,18.

Menn junior, lengde uten tilløp:

1) Fredrik Jahr, Tyrving 3,13, 2) Anders Løland, Tjalve 3,12.

Kvinner, 200 m:

1) Hege Vold, Gjestal 24,92, 2) Nina Katrine Brandt, Steinkjer 24,99, 3) Mari Gilde Brubak, Malvik 25,41, 4) Heidi Berg Sand, BUL 25,55, 5) Siri Eritsland, Vidar 25,63, 6) Anne Skudal Dolvik, BFG Fana 26,47.

800 m:

1) Ingvill H. Måkestad, Tjalve 2.07,64, 2) Cecilie Benedicte Isern, Trondheim 2.11,06, 3) Ida Fillingsnes, Herkules 2.12,30.

3000 m:

1) Kristin Brøndbo, Steinkjer 10.24,46.

60 m hekk:

1) Isabelle Pedersen, Norna-Salhus 8,50, 2) Hege Vold, Gjesdal 8,58, 3) Lene Secher Myrmel, Fri 8,74.

Lengde:

1) Margrethe Renstrøm, Tjalve 6,08, 2) Isabelle Pedersen, Norna-Salhus 5,82, 3) Hilde Røsvik, Ålesund 5,82, 4) Lene Secher Myrmel, Fri 5,70, 5) Hedda Utsi Onstad, Fagernes 5,53, 6) Eline Breilid, Kristiansand 5,43.

Høyde:

1) Stine Kufaas, BUL 1,83, 2) Øyunn Grindem, Sandvin 1,80, 3) Katarina Mörgenburg, Tyrving 1,71.

Lengde uten tilløp:

1) Stine Kufaas, BUL 2,91, 2) Margrethe Renstrøm, Tjalve 2,75, 3) Alisa Phimpha Andersen, Steinkjer 2,58.

Kvinner junior, lengde uten tilløp:

1) Mia Haave, Tyrving 2,61, 2) Madeleine Nissen Viken, BFG Fana 2,58, 3) Jorunn Vågan Hofset, Trondheim 2,51. (ANB-NTB)

Artikkeltags