Junior-NM friidrett fredag

Artikkelen er over 11 år gammel

Junior-NM friidrett fredag, finaler:

DEL

K19, 100 m:

1) Ezinne Okparaebo, BUL 11,63, 2) Folake Akinyemi, Bul 12,16, 3) Oda Utsi Onstad, Fagernes 12,19.

400 m:

1) Benedikte Hauge, Kristiansand 55,73, 2) Rachel Nordtømme, Steinkjer 56,73, 3) Kari Marte Brandt, Steinkjer 57,14.

3000 m:

1) Karoline Bjerkeli Grøvdal, Isfjorden 9.22,95, 2) Ingunn Opsal, Tjalve 9.23,48, 3) Miriam Berg Hovda, Haugesund 10.12,22.

Kule:

1) Kristin Sundsteigen, Stord 13,18, 2) Trude Raad, Gloppen 12,59, 3) Martina Baldacchino, Fredrikstad 12,05.

Stav:

1) Katrine Haarklau, Gular 3,56, 2) Ingvild Andersen, Fana 3,00, 3) Hilde Svalheim Markussen, Horten 2,80.

Slegge:

1) Trude Raad, Gloppen 55,04, 2) Katja Vangsnes, Oppegård 48,80, 3) Helene Hofstad, Gular 46,51.

Høyde:

1) Tonje Angelsen, Trondheim 1,74, 2) Mia Haave, Tyrving 1,72, 3) Isabelle Pedersen, Norna-Salhus 1,72.

K22, 100 m:

1) Elisabeth Slettum, Skjalg 11,88, 2) Siri Eritsland, Vidar 12,01, 3) Thea Oppegaard, BUL 12,02.

400 m:

1) Irene Høvik Helgesen, FRI 54,81, 2) Elisabeth Slettum, Skjalg 55,84, 3) Cecilie Udstuen, Haugesund 59,15.

3000 m:

1) Silje Fjørtoft, Ørsta 9.30,25, 2) Ingunn Hultgreen Weltzien, Tyrving 9.51,43, 3) Mari Riseth Guin, Frol 10.29,27.

Høyde:

1) Stine Kufaas, Trondheim 1,80, 2) Øyunn Grindem, Sandvin 1,78, 3) Ida Marcussen, Våg 1,66.

Stav:

1) Cathrine Larsåsen, BUL 4,21 (norsk rekord), 2) Kristin Holte, Sandvin 3,70, 3) Ida Beate Øyen Østhus, Trondheim 3,30.

Kule:

1) Charlotte Lund Abrahamsen, Sandvin 14,50, 2) Ida Marcussen, Våg 12,50, 3) Benedikte Liland, Fana 10,80.

M19, 100 m:

1) Philip Berntsen, Ski 10,73, 2) Peter Osazuwa, BUL 10,95, 3) Sindre Rørvik, Kaupanger 11,05.

400 m:

1) Eivind Jensen, Steinkjer 50,06, 2) Bjørn Hanholm, BUL 50,24, 3) Hans Erik Vist, Frol 50,41.

5000 m:

1) Sondre Nordstad Moen, Strindheim 14.41,65, 2) Lars Erik Malde, Skjalg 14.57,16, 3) Sindre Buraas, Hurdal 14.57,96.

2000 m hinder:

1) Tom Erling Kårbø, Stord, 6.03.33 2) Jonas Legernes, Tyrving 6.09,18, 3) Erik Hovlandsdal, Fana 6.10,92.

Diskos:

1) Stian Andersen, Urædd 51,21, 2) Fredrik Amundgård, Oppegård 50,75, 3) Magnus Berntsen, Aurskog Høland 47,34.

Lengde:

1) Sindre Rørvik, Kaupanger 6,89, 2) Lars Vikan Rise, Nidelv 6,88, 3) Lars Tangnes Frantzen, Mogutten 6,52.

M22, 100 m:

1) Christian Settemsli Mogstad, Snøgg 10,61, 2) Henrik Johnsen, BUL Tromsø 10,61, 3) Rasmus Rypdal, BUL Tromsø 10,84.

400 m:

1) Kristian Magnussen, Haugesund 48,56, 2) Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer 49,01, 3) Jørgen Johansen, Norna-Salhus 49,31.

5000 m:

1) Hassan Abdi Ali, Horten 14.42.37, 2) Kjetil Angeltveit, Norna-Salhus 14.58.24, 3) Asbjørn Ellefsen Persen, Tjalve 15.01.69.

3000 m hinder:

1) Christian S. Bjørge, Haugesund 9.37,01, 2) Ole Henrik Bjørnseth, Florø 10.00,83.

Diskos:

1) Steffen Nerdal, Norna-Salhus 54,68, 2) Knut Steinar Syversen, Borg 41,85, 3) Christer Sandvold, Ottestad 36,73.

Lengde:

1) Sindre Almsengen, Tjalve 7,22, 2) Christian Hanssen, Raufoss 6,95, 3) Vetle Utsi Onstad, Fagernes 6,39. (ANB-NTB)

Artikkeltags