NM friidrett søndag

Herrenes kongepokal under NM i friidrett på Lillehammer gikk som forventet til Andreas Thorkildsen etter 88,55 meter i spydkonkurransen. Kjersti Tysse Plätzer fikk pokalen for kvinnene, men var ikke til stede da de ble utdelt.

Herrenes kongepokal under NM i friidrett på Lillehammer gikk som forventet til Andreas Thorkildsen etter 88,55 meter i spydkonkurransen. Kjersti Tysse Plätzer fikk pokalen for kvinnene, men var ikke til stede da de ble utdelt. Foto:

Artikkelen er over 9 år gammel

NM friidrett søndag, finaler:

DEL

Menn

400 m

1) Kristoffer Ringerud Nyhuus, Tjalve 47,99, 2) Lars Eric Sæther, Steinkjer 48,28, 3) Kristian Magnussen, Haugesund 48,63, 4) Mauritz Kåshagen, Moelven 48,88, 5) Petter Gire Døhlie 48,91, 6) Thorbjørn Lysne, Gular 49,46.

1500 m

1) Morten Kolstø Velde, Haugesund 3.46,64, 2) Henrik Ingebrigtsen, Sandnes 3.48,43, 3) Thomas Solberg Eide, Haugesund 3.51,78, 4) Øystein Kværner-Svendsen, Tyrving 3.51,99, 5) Hans Kristian Fløystad, Sørild 3.52,34, 6) Håkon Brox, Tjalve 3.53,13.

10.000 m

1) Daabayaa Badhaso, Skjalg 29.14,21, 2) Sondre Nordstrand Moen, Vidar 29.17,99, 3) Lars Erik Malde, Skjalg 30.36,15, 4) Tumsa Robeie Oda, Namdal 30.57,50, 5) Bjarte Vik, Osterøy 31.12,61. 6) Trond Arne Rugland, Tønsberg 31,15.56.

1000 m stafett

1) Steinkjer, 1.55,30, 2) Moelven, 1.55,72, 3) Lillehammer, 1.55,75, 4) Norna-Salhus, 1.57,16, 5) BUL, 1.57,16, 6) Trondheim, 2.00,48.

Høyde

1) Brede Raa Ellingsen, Norna-Salhus 2,15, 2) Kjølv Egeland, BUL 2,10, 3) Erlend Jakobsen Rønningen 2,07, 4) Jørgen Landsem, Namsen 2,00, 5) Christian Eriksrud, BUL 1,95, 6) Ove Lindekleiv, Sandnes 1,95.

Spyd

1) Andreas Thorkildsen, Kristiansand 88,55, 2) Teemu Juhani Pasanen, Halden 70,00, 3) Lars Vikan Rise, Nidelv 66,22, 4) Paul Andre Solberg, Tjalve 66,20, 5) Petter Ormsettrø, Tingvoll 63,42, 6) Hans Olav Uldal, Grane 59,62.

Tresteg

1) Sindre Almsengen, Norna-Salhus 15,67, 2) Lars Ytterhaug, Tjalve 15,35, 3) Vetle Utsi Onstad, Tjalve 15,27, 4) Joakim Herik Urdahl, Norna-Salhus 14,69, 5) Trond-Erik Nilsen, Ask 14,68, 6) Jonathan Varela Byrkjenes 14,61.

Kvinner

400 m

1) Vibecke Brun, BUL 54,41, 2) Irene Høvik Helgesen, FRI 55,01, 3) Nina Katrine Brandt, Steinkjer 55,38, 4) Randi Lovise Kjerstad, BUL 56,79, 5) Karoline Nilsson, Gular 57,37, 6) Line Kloster, Asker 57,49.

1500 m

1) Ingvill Hammersland Måkestad, Tjalve 4.10,60, 2) Silje Fjørtoft, Vidar 4.25,03, 3) Lisbeth Pedersen, Tjalve 4.27,75, 4) Ingeborg Løvnes, Strømmen 4.35,02, 5) Sigrid Jervell Våg, Trondheim 4.39,05, 6) Siri Grude, Tjalve 4.39,35.

5000 m

1) Kristin Størmer Steira, Vidar 16.01,76, 2) Annie Bersagel, Tjalve 16.56,60, 3) Veronika Brennhovd Blom, Modum 16.57,05, 4) Vigdis Bringedal Holst, Skjalg 17.43,97, 5) Niina Harkonen, Vidar 17.50,77, 6) Hilde Gjessing, Tjalve 18.03,16.

100 m hekk

1) Christina Vukicevic, Ski 13,07, 2) Marie Hagle, Fredrikstad 13,60, 3) Hege Vold, Gjesdal 13,64, 4) Lene Secher Myrmel, FRI 13,96. 5) Tale Ørving, Minerva 14,13, 6) Ida Marcussen, Våg 14,45.

1000 m stafett

1) BUL, 2.11,98, 2) Fana, 2.12,60, 3) Kristiansand, 2.13,14, 4) Vidar, 2.14,17, 5) Trondheim, 2.16,51, 6) Orion, 2.16,82.

Diskos

1) Grete Etholm Snyder, Tjalve 54,46, 2) Trude Raad, Gloppen 47,85, 3) Elin Isane, Gloppen 47,23, 4) Benedicte Øvrebø, Stord 41,97, 5) Kristin Sundsteigen, Stord 40,32, 6) Solveig Fredriksen, Norna-Salhus 37,19. (ANB-NTB)

Artikkeltags